Anasayfa » Genel » Sokak Gitaristleri
Sokak Gitaristleri

Sokak Gitaristleri

Sosyal medyada sokakta gitar çalan gitaristlerle ilgili paylaşımlara mutlaka rastlamışsınızdır. En iyilerden 6 gitaristin videosunu aşağıda paylaştım. Bazılarını dinlerken ufak bir baş ağrısı oluşuyor ama yine de takdire değer bir iş yapıyorlar. Bazıları amatör bir ruhla bu işi sürdürürken bazıları da daha profesyonel yaklaşmış olaya, izlerken farkedeceksiniz.

Sokakta müzik yapıp bu işten para kazanmaya çalışan insanlara, hadi para kazanmayı da geçtik sadece müzik yapmak isteyen insanlara ülkemizde biraz önyargıyla yaklaşılıyor. Gerçi son zamanlarda bu davranış tarzı olumlu yönde değişmekte ama bazı olaylarda olmuyor değil. Bazen polislerin bazen de vatandaşların şiddetine maruz kalabiliyor sokak müzisyenleri. Biraz duyarlı olmakta fayda var. Müzikle uğraşan, vaktinin çoğunu çalgısını daha iyi çalmakla geçiren adamdan zarar gelmez. Sokak müzisyenlerini, insanların cebindeki üç kuruşa göz diken dilencilerle aynı kefeye koymayın. Çoğu insanın cesaret edemeyeceği bir iş yaptıklarını aklınızdan çıkarmayın.

 

Hakkında Musa Çetiner

Uzun zamandır gitar dersi veriyorum, edindiğim tecrübeleri hazırladığım kitaplar ve buradaki yazılarımla paylaşıyorum. Umarım müzik ve gitarla ilgilenen herkes için faydalı olur.

Bir Yorum Yazın - Facebook - Twitter - Google Plus

x

Check Also

Gitar İle Popüler Şarkılar Yeni Baskı

Gitar İle Popüler Şarkılar’ın yeni baskısı çıktı detaylı bilgi için tıklayın

%d blogcu bunu beğendi: