Bella Ciao (Çav Bella) – Nota – Tab

Bella Ciao ya da ülkemizdeki adıyla Çav Bella. Tüm dünyada çok iyi bilinen bir İtalyan halk şarkısı. Gitar için özel olarak yazılan nota ve tabını görebilirsiniz bu yazıda. Aynı zamanda notasyonu da dinleyip doğru bir şekilde çalışabilirsiniz.

Çav Bella. Bizim zamanımızda gitar öğrenen herkes bu şarkının akorlarını kesinlikle çalardı :) Çünkü 3 akorla çalınabiliyor ve akılda kalan bir melodisi var. O zamanlar internet olmadığı için ancak belli başlı şarkıları çalabiliyorduk, işin bir de o boyutu var. Fakat günümüzde yeniden hayli popüler bir şarkı oldu.

Şarkının bestecisi olarak Pippo Polina yazmışım ama yanlış olmuş. Aslında; eskiden İtalya’nın kuzeyinde çalıştırılan pirinç işçilerinin zor koşullara isyan etmek için söyledikleri bir halk şarkısıymış. Ülkemizde ilk olarak Mehmet Taneri tarafından Türkçe sözler yazılarak bir aşk şarkısı olarak okunmuş.

Çav Bella Do Re Mi Melodika Notaları

Çav Bella – Bella Ciao Notasını Dinle

Bella Ciao by Musa Çetiner

Jpg Biçiminde Görüntüle

Bella Ciao (Çav Bella ) - Nota - Tab
Bella Ciao (Çav Bella ) – Nota – Tab

Çav Bella “Bella Ciao” gitar notaları ve tablatür bu yazının konusuydu. Sorularınızı, görüşlerinizi, önerilerinizi ve nota isteklerinizi yorumlardan veya iletişim bölümündeki mail adresimden bana ulaşarak iletebilirsiniz. Başarılar.

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.