Duman – Yanıbaşımdan – Gitar Tab

Yanıbaşımdan – Gitar Tablatür

Duman grubunun en sevdiğim şarkılarından birini notaya aldım. Uzun bir notasyon olduğu için sadece tab olarak paylaşacağım. 2 satır göreceksiniz, üstteki satır melodik bölümleri, alttaki satır arpej ve ritmleri kapsıyor. Şarkının sonundaki solo bölümü için elektro gitar gerekiyor fakat bazı yerlerini klasik gitarda da çalabilirsiniz. Şarkı 2006 yapımı “Sınav” filminde de yer almıştı. Tabları pdf ve jpg formatında görebilir, notasyonu dinleyebilirsiniz.

Duman: Vokalde Kaan Tangöze, gitarda Batuhan Mutlugil, basta Ari Barokas ve bateride Mehmet Demirdelen’den oluşan 1999 yılında kurulan Türk Rock grubu. 1999 yılında çıkan “Eski Köprünün Altında” albümleriyle müzik piyasasına giriş yaptılar. İkinci albümleri “Belki Alışman Lazım” ile büyük bir çıkış yakaladılar. Albümdeki “Her Şeyi Yak” ve “Bu Akşam” şarkılarıyla önemli bir başarıya imza attılar.

Aşağıdaki listeden grubun bazı tablarına ulaşabilirsiniz.

Notasyonu Dinle

Yanıbaşımdan by Musa Çetiner

Jpg Biçiminde Görüntüle

Pdf Biçiminde Görüntüle

Pdf İndir
Pdf Dosyası

Yeni eklenen yazılar ve notalardan haberdar olmak için siteye mail abonesi olabilirsiniz. Görüş, öneri ve isteklerinizi yorum bölümünde iletebilirsiniz. Teşekkürler.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Hocam eline sağlık. Uzun zamandır ilk denemede çalamadığım tek şarkı oldu. Geçenlerde daha zorlarını denemek istiyorum demiştim, siz de maşallah döktürmüşsünüz. Ama aynen devam hocam. Bu solaları falan notaya döktüğünüzde süper oluyor. Uzun olsa da çok daha anlamlı oluyor parçalar.

  2. Hocam hayırlı günler hiçbir yerde bulamadığım bir şarkı var akorlarından bahsediyorum Gül dalında öten bülbülün olsam incesazın hicazkar şarkısı yazabilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.