En İlginç Gitar Tasarımları

En İlginç Gitar Tasarımları

Gitar deyince zihnimizde beliren bilindik tasarımlardan sıkılmış olanlar, oldukça ilginç gitar tasarımları ortaya çıkarabiliyorlar. Ben sizin için bazılarını bu yazı için bir araya getirdim. Videoları izleyiniz. Gitar nasıl yapılır sorusuna ufak da olsa cevap bulacaksınız.

Bu yazıyı yazmamın üstünde çok zaman geçmiş. Pinterest sayfamda daha değişik veya güzel gitar tasarımları görebilirsiniz.

Pinterest Sayfam Burada

1. AK-47 Gitar

AK-47 bilinen adıyla kalaşnikof yani. Videoyu baştan sona izlemenizi tavsiye ederim.

2. Steampunk Gitar

Steampunk kelimesi buhar teknolojisinin egemen olduğu fantastik bir dünyayı anlatmak için kullanılıyor. Ben bir tane video ekledim fikir vermesi açısından ama internette “steampunk guitar” olarak aratırsanız çok sayıda değişik tasarım göreceksiniz. Videodaki elemanlar biraz da gitar çalabilselermiş iyi olacakmış bu arada :)

3. Ejderha Gitar:

Bu gitarı yurtdışında Emerald adında bir firma üretmiş. Aynı firmanın web sayfasında başka gitar tasarımları da görebilirsiniz. Emeraldguitars.com. Aslında bu gitarın videousu da vardı fakat yayından kaldırılmış sanırım.

4. Ghost Soldier:

Dünyaca ünlü ESP firmasının ürettiği bir gitar. Videoda yapım aşamasını izleyebilirsiniz. Firmanın sitesinde custom shop bölümünde başka tasarımlar da görebilirsiniz.


5. 3D Gitarlar

3D yazıcı teknolojisinin gitar alanında da kullanılması kaçınılmazdı, kaçınılmamış :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.