Gitar ve Müzik Hakkında Güzel Bir Kaynak

Gitar ve Müzik Hakkında Güzel Bir Kaynak

Arkadaşlar herkese merhaba. Kısa bir zaman önce internette dolaşırken gitar ve müzik hakkında yazılar okuyabileceğiniz güzel bir siteye rastladım. Size de tavsiye etmek istedim. Tavsiye edeceğim sitenin adı müzik ve yaşam.

Gitar konusunda yerli ve işe yarar kaynak çok fazla yok biliyorsunuz. Özellikle günümüz şartlarında gitar dersi almak biraz zor gibi. Haliyle gitar çalmak isteyen müzik severler internet üzerinden gitar dersleri arıyor. Tavsiye ettiğim site farklı seviyelerde ücretsiz ders kaynağı barındırıyor. Bu açıdan hoşuma gitti açıkçası.

Sitede gitar akorları konusunda farklı bakış açıları olan yazılar da var. Gitar egzersizleri görebilirsiniz. Gitar ve müzik ile ilgili yazılım incelemeleri de ilginizi çekebilir. Bir de benim kendi sitemde yapmak istediğim fakat bir türlü zaman bulamadığım müzik haberleri bölümü var. Haberleri takip etmek zor oluyor açıkçası ve çoğu yurtdışı kaynaklı. Bu açıdan kullanışlı buldum.

Site benim ilgimi çekti. Bu yazıyı da sitenin kurucusundan izin alarak yazıyorum. Ne zamandır tavsiye edeceğim unutuyorum yoğunluktan.

Yukarıda da belirttiğim gibi, gitar ve müzik üzerine çok fazla yerli kaynak yok. Notalar konusunda olabildiğince ben bir kaynak yaratmaya çalışıyorum. Fakat her şey notalardan ibaret değil. Farklı kaynaklara da ihtiyaç duyabilirsiniz. Nota yazmaktan yazılara vakit ayıramıyorum. Bari dedim içinde yazılar barındıran kaliteli yerli sitelere destek olayım :)

Bu yazıda müzik ve yaşam sitesinden bahsettim biraz. Daha önce de başka siteler tavsiye etmiştim. Fırsat buldukça bu çeşit tavsiye yazıları yazacağım yine.

Siz de bildiğiniz farklı kaynaklar, programlar, siteler bulduğunuz zaman bana iletin. Belki onlarla da ilgili yazılar yazarım. Herkes nota istiyor fakat notalar dışında da çalışmanız gereken çok şey var açıkçası. Teşekkürler yazıyı okuduğunuz için.