Joe Satriani’den 5 Unutulmaz Şarkı

Sitede genelde nota yayınlıyorum fakat zaman zaman bu tür listeler de yapıp yayınlayacağım. Gitar çok geniş bir çalgı ve çok farklı müzik türlerinde kendine yer buluyor. Bu tür listeler gitar konusunda ufkunuzu genişletecektir sanırım.

Joe Satriani en sevdiğim gitaristlerin başında geliyor. Aynı zamanda elektro gitar virtüözü olarak dinlediğim ilk sanatçıydı yanlış hatırlamıyorsam. Satriani’nin buradaki 5 şarkı dışında da çok güzel şarkıları var elbette fakat Satriani adını ilk defa duyuyorsanız bu 5 şarkı onu ve tarzını tanımanızı sağlayacaktır.


1. THE FORGOTTEN  / İkinci Bölüm
Satriani’nin ilk dinlediğim şarkısı, bu şarkıyı dinleyip hayran olmamak mümkün değil diye düşünüyorum. Şarkının tapping tekniğiyle çalınan birinci bölümünü de dinlemeyi unutmayın. Bu arada yerli gitaristlerden Barış Benice’de bu şarkıyı çok güzel yorumlamış onu da dinlemenizi tavsiye ederim.


2. SURFING WITH THE ALIEN


3. SATCH BOOGIE


4. ALWAYS WITH ME, ALWAYS WITH YOU


5. ON PEREGRINE WINGS
Son dönem sevdiğim şarkılarından

2 Yorum

  1. Musa bey bu bölümde nota ve tab’a alışmıştık, format çok iyiydi.Bu tür paylaşımlarınızı ayrı bir yerde yapmanız mümküğn değil mi? Selamlar..

    1. Şu anda kullandığım temada mümkün değil, yakında temayı değiştirmeyi düşünüyorum, çoklu slider kullanan bir temaya geçeceğim, daha iyi olacak sanırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.