Sitedeki Aksaklık Hakkında

Arkadaşlar herkese merhaba. Öncelikle siteye zar zor bağlanabildiğiniz için özür diliyorum, nedenini aşağıda anlattım.

Biliyorsunuz karantina sebebiyle herkes evlerde. Dolayısıyla şu anda bulunduğunuz site ve diğer sitem www.kolaynota.com aşırı yoğunluktan dolayı çöktü. Çünkü yıllardır paylaşımlı hosting kullanıyordum yani başkalarının siteleriyle beraber benim sitelerim de aynı kaynakları kullanarak çalışıyordu. Bu olumsuz durum üzerine hosting türümü değiştirme gerekliliği ortaya çıktı. Sitelerimi farklı bir altyapıya taşıdım fakat  DNS denilen yapı da değiştiği için tamamen aktif olması biraz zaman alabilir. Ne kadar derseniz; 24 saat sürebiliyormuş. Yani siteme giremediyseniz sebep budur tekrar kusura bakmayın.

Yaklaşık 470 civarında mail abonem var en azından onlar şimdi haberdar oldu bu durumdan. Mail abonesi olmayan arkadaşlar da şimdi bilgilenmiş oldu.

Bu arada girişlerde hiç sorun yaşamayan arkadaşlar da olmuştur. Onlar muhtemelen Google DNS ve Open DNS ip’lerini kullanıyorlar, ben de şu an o sayede girebiliyorum siteye.

Her zamanki gibi nota paylaşmaya ve yazılara devam, sorun yok. Saygılar herkese.

9 Yorum

 1. Merhaba Musa Hocam, Öncelikle bu tarz bir site açarak Türkiye’deki bir açığı kapattığınız ve biz amatör müzikseverlere destek verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum ve emeklerinize saygı duyuyorum. Benim çok merak ettiğim konu şu; bazen sizin sitenizdeki şarkıların akorlarını ve notalarını, sizi gibi doğru akorları veren diğer sitelerle karşılaştırma yaptığımda, sizde minör olan bir parça orada majör çıkabiliyor ya da sizin sitede 3 akorlu ise diğer sitede farklı akor dizilimlerinde olabiliyor, bunun nedeni nedir acaba ? bir diğer husus, bazen notalarda Bm7b5 kullanıyorsunuz, r,ca etsem bunun yerine denk gelebilecek akoru yazabilir misiniz, çünkü dikkat ettim bu şarkıy göre farklı bir akorun ismini alabiliyor, çok teşekkürler

  1. Şarkıların tonundan bahsediyorsak minör/majör onlarda bir yanlışlık yoktur. Makamsal şarkılarda durum değişiyor tabi, onlarda majör veya minör ton olarak düşünmüyoruz.

   Akorları yazarken nadiren gözümden kaçıyor hatalı akor yazabiliyorum. Bazen de akorları veya melodileri yazarken sadeleştiriyorum o yüzden bazı şarkılar 3 akora düşüyor. Bazı siteler de zaten 3 akoru olan şarkılara daha fazla akor ekleyebiliyor bu arada.

   Bm7b5 yerine Dm çalabilirsiniz.

   Teşekkürler ilginiz için.

 2. Musa hocam paylaştığınız tüm notalara emek harcıyorsunuz ben ve arkadaşlar adına sizlere sonsuz teşekkür ediyoruz. Başarılarınızın devamını diliyoruz. İnşallah siteniz bizim gibi tüm müzik severlere ulaşır ve herkesin sitenizden faydalanması dileklerim ile.

 3. Hocam 52 yaşındayım. 25 yıl aradan sonra attığınız notalar sayesinde, bir yıldır sitenizdeki notalar sayesinde gitara dönüş yaptım. Aslında tam bir müzik kabiliyeti düşmanıyım. Matematikle notaları yorumlayarak çalabiliyorum. Eğer bir de solist bulabilirsem… Benim gibi süper amatörlere katkınızın ne kadar büyük olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Herşey için çok teşekkürler.

 4. Bilgilendirme için teşekkürler. Ben şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Fazaladan şarkı, türkü yüklüyorsunuz, korona günlerinde çok iyi geliyor, o nedenle de teşekkür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.