Bir Derdim Var – Gitar – Nota – Tab

Mor ve Ötesi - Gitar Notaları - Gitar Tablatür

Bir Derdim Var – Gitar Notaları ve Tab

Mor ve Ötesi grubunun unutulmaz şarkılarından. Şarkı, Çağan Irmak’ın yönettiği “Mustafa Hakkında Her Şey” filminin Soundtrack albümünde de yer aldı. Grup şarkıyı Si Minör tonunda yorumlamış, mecburen aynı tondan notaya aldım. Giriş bölümündeki melodi için “Delay” efekti kullanmanız gerekli, yoksa tekrarlayan sesleri elde edemezsiniz. Bu güzel şarkının gitar notaları ve tabını pdf, jpg biçiminde görebilir, notasyonu dinleyebilirsiniz. başarılar.

Akor: akor.gitaregitim.net/bir-derdim-var-akor/

Notasyonu Dinle


Bir Derdim Var by Musa Çetiner

Jpg Biçiminde Görüntüle

Bir Derdim Var - Gitar - Nota - Tab
Bir Derdim Var – Gitar – Nota – Tab
Bir Derdim Var - Gitar - Nota - Tab - 2
Bir Derdim Var – Gitar – Nota – Tab – 2
Bir Derdim Var - Gitar - Nota - Tab - 3
Bir Derdim Var – Gitar – Nota – Tab – 3

Pdf olarak görüntülemek için aşağıdaki simgeye tıklayın

Bir Derdim Var – Gitar Notaları – Pdf Dosyası

12 Yorum

  1. Merhaba zor olması gereken şarkıları zor yazıyorum zaten. Aşağıdakiler gibi örneğin.
   https://www.gitaregitim.net/bana-yalan-soylediler-gitar-nota-tab/
   https://www.gitaregitim.net/vazgecilmiyor-nota-tab/

   Sitedeki notaları biraz araştırırsanız sadece birinci posizyonda yazılmayan bir çok nota görebilirsiniz.

   Bir Derdim Var’ın nesini zor yazayım anlamadım. Şarkının gitarlı bölümleri var bir de sözlü bölümleri. Gitarlı bölümleri orjinali gibi zaten, özellikle konser kayıtlarına baktım hangi pozisyondan çalıyorlar diye. Sözlü bölümleri ise birinci pozisyondan yazıyorum genelde. Sözlü kısımları mı zor yazayım? Melodisi belli zaten nesini zor yazabilirim veya özellikle niye zorlaştırayım?

 1. İntroyu görünce çok sevinmiştim. Ancak ilerisi için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Yayımladığınız parçalar hep başlangıç seviyesine hitap ediyor. Bu tarz Türkçe şarkıların orjinal veya orjinal haline yakın notalarını görmeyi çok isterim. Yaptıklarınızı çok takdir ediyorum ücretsiz bir şekilde insanlara hizmet sunuyorsunuz. Ama sizden tek ricam lütfen biraz daha karmaşık, süslenmiş şekliyle de parça yayınlamanız. Sürekli olarak böyle yayımlayın demiyorum ama arada sırada orjinal hallerini yayınlamanız bizim için çok güzel olur.

  1. Merhaba, bu anlattığınız durum hakkında bir cevap yazmıştım ama uzun oldu :) Diğer arkadaşların aklında da soru işareti kalmasın diye ayrı bir başlık altında bununla ilgili bir yazı yazacağım.

   1. Bu parçanın sadece introsunu çalışıp yapabilen bile başarmanın sevinciyle introyu youtube de paylaşıyor buna denk geldim. Şu an yazılı olan notasyon da kolay değil. Mutlaka deneyip zorlanan çok kişi olmuştur. Özellikle elektro gitarsız daha da natürel ve zor. Bu tarz müziklerde zorlanmadan çalan ve daha da fazlasını isteyenler bence zaten virtiöz aşamasına az çok ulaşmıştır. Siteniz gitar eğitim sitesi olunca benim gibi 10 yaşına da 70 yaşına da hitap etmeli. Bu nedenle de her öğrenmek isteyene moral ve cesaret vermeli. Bunu iyi yapıyorsunuz hocam. Teşekkürler.

  2. Fingerstyle versiyonunu da sen düşüncen Ayberk, uyumlu aralıklarla harmonize edicen biraz müzik teorisi kitaplarını karıştırmaya çekinme zahmetsiz olmuyor bu işler, ama burda Musa hocam da şarkının melodisini veriyor ve emek büyük; teşekkürler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.