Çiçek Abbas – Fingerstyle | Nota – Tab

Şarkı Adı: Çiçek Abbas
Düzenleyen: Musa Çetiner
Ölçü Birimi:
7/8
Ton/Makam: La Minör
Ortam: PDF, Jpg
Not: Ben biraz da çalım kolaylığını düşünerek bu şekilde düzenledim, siz de bu düzenlemeden yola çıkarak kendinize göre yeni düzenlemeler yapabilirsiniz.

Dinle


Çiçek Abbas – Fingerstyle by Musa Çetiner

Jpg Görüntüle

Çiçek Abbas - Fingerstyle | Nota - Tab
Çiçek Abbas – Fingerstyle | Nota – Tab
Çiçek Abbas - Fingerstyle | Nota - Tab
Çiçek Abbas – Fingerstyle | Nota – Tab

 

Pdf olarak indirmek için aşağıdaki simgeye tıklayın

5 Yorum

  1. merhabalar, beş altı aydır gitarla ilgileniyorum, ancak bağlama çaldığım için klavyede pek zorlanmıyorum, nota okumakla da pek sorunum yok. fingerstyle çalışmalarınızdan çok yararlanıyorum. hazırlamış olduğunuz uzun ince bir yoldayım, bir of çeksem karşıki dağlar yıkılır, hasretinle yandı gönlüm gibi parçaları zorlanmadan çalabiliyorum. pek bilgim yok hangi kaynakları kullanabileceğime dair. bir arkadaşım leo brouwer’in etütlerini önerdi. onları da çözüp çalışmaya başladım ufak ufak. bu seviyede ve ileri seviyede bana ne gibi bir öneride bulunursunuz, elinizde repertuvar kitabı var mı?

    1. Merhaba, amacınız fingerstyle çalmaksa Leo Brouwer etütleri çalmanıza gerek yok şimdilik. Muhtemelen o etütler şu an size bir anlam ifade etmiyordur. Aşağıya bir kitap ismi yazıyorum, internetten bulabilirsiniz. Bence gayet faydalı bir kitap, bir deneyin derim. Aslında çok kitap var fakat aklıma ilk bu geldi.
      ALEX DE GRASSI FINGERSTYLE GUITAR METHOD

      1. çok teşekkür ederim, açıkçası pek de yanıtlanmayı beklemiyordum, bahsettiğiniz kitabı hızlıca inceledim, bende ingilizcesi var biraz uğraştıracak :) . şu an alkan günlü’nün metodunun sonuna geldim, alkanın kitabı temel ve orta düzey başlangıç. leo brouweri de o önemişti. aslında eğlenceli etütler. armoni bilgimi de geliştirmek istiyorum bu arada. fingerstyle bana daha çok hitap ediyor şu an için. ben gençliğimde :) üniversite yıllarımda izmir’de bağlama dersleri vermiştim alkanla orada tanıştık. şimdi müzikle tamamen hobi olarak ilgileniyorum. tekrar teşekkür ediyorum. selamlar

  2. Hocam tebrik ederim.Cicek abbas finger style duzenlemesi harika olmus.supersiniz.sizden ricam finger style calismalarini bizimle surekli paylasin cok guzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.