Pop Gitar Repertuarı

Pop Gitar Repertuarı Nedir? Gitar İle Popüler Şarkılar - Pop Gitar Repertuarı Hakkında

Pop Gitar Repertuarı Nedir?

Repertuar kelimesini Türkçeye “dağarcık” olarak çevirebiliriz. Eğer gitar çalıyorsanız ya da başka bir çalgı, ufak da olsa bir repertuar oluşturmanız gerekli. Çünkü etrafınızdan size sürekli olarak “gitar çal” ya da “hadi bize bir şeyler söyle” gibi istekler gelecektir. Hatta “ne zamandır gitar çalıyorsun, hiçbir şey öğrenemedin mi?” gibi cümleler duyabilirsiniz.

Gitar çalıyorsanız akorlardan uzak duramazsınız. Çünkü gitar çok sesli bir çalgı ve çok sesliliği yakalayabileceğimiz temel teknik ise akorlardır. Akorlar ile ritim ve arpej çalmayı öğrenip şarkılara eşlik edebilirsiniz. Şarkıları kendiniz de söyleyebilirsiniz tabi. Pop Gitar Repertuar kitapları size bu konuda yardımcı olacaktır.

Piyasada bulabileceğiniz çeşitli pop gitar repertuarları var. Bir tanesi de benim hazırlamış olduğum “Gitar İle Popüler Şarkılar” kitabı. İçerisinde 181 adet şarkı bulunmakta. Bu şarkılara ait akor, ritim ve arpejlerin fotoğrafları ve grafikleri şarkıların yanında yer alıyor. En önemlisi de; bu akor, ritim ve arpejleri şu anda bulunduğunuz internet sitesi aracılığıyla dinleyebiliyor olmanız. İçerisinde güncel, popüler ya da klasikleşmiş pop ve rock şarkıları bulunmakta. Bazı şarkılar ise hem akorları hem de melodileriyle yer almakta.

Kitabımı incelemek ve satın almak isterseniz buraya tıklayınız.

Buradan satın alma sayfasına da gidebilirsiniz

Gitar İle Popüler Şarkılar - Pop Gitar Repertuarı
Pop Gitar Repertuarı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.