İçinde Gitar Olan 5 Film Önerisi

İçinde Gitar Olan 5 Film Önerisi

Teması müzik veya gitar olan çok film var fakat ben ilk aklıma gelen 5 filmi ekledim. Sizin de önerileriniz varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

1. Once

Once
Once

Büyük bütçeler olmadan da kaliteli film yapılabileceğinin en güzel örneklerinden biri bu film olsa gerek. Müzikler zaten çok güzel, film de güzel. Film İrlandalı bir müzisyenle göçmen bir piyanistin birlikte geçirdikleri birkaç günü anlatıyor. Kesinlikle izleyin.

2. Crossroads

Crossroads
Crossroads

Crossroads; Ralph Macchio’nun (herkesin bildiği adıyla Karate Kid :) ) başrolünde oynadığı, Blues müzik, Robert Johnson ve ruhunu şeytana satmak temalı bir film. Blues müzikten ve gitardan hoşlanıyorsanız mutlaka izleyin. Filmde ünlü gitarist Steve Vai’de rol alıyor fakat son bölümde. Ralph Macchio filmde konservatuarda okuyan ve blues müziğe ilgi duyan bir klasik gitar öğrencisini canlandırıyor. Crossroads aynı zamanda efsanevi blues müzisyeni Robert Johnson’ın bir şarkısının adı.

3. La Bamba

La Bamba
La Bamba

Rock ‘n’ Roll müziği seviyorsanız bu filmi kesinlikle izlemelisiniz. Film Richie Valens’in gerçek hayat hikayesini anlatıyor. Rock ‘n’ Roll müzik dinliyorsanız Ritchie Valens şarkılarını mutlaka dinlemişsinizdir. Film sanatçının çocukluğundan 17 yaşına kadar olan hayatını kapsıyor. Sebebinini filmi izleyince öğreneceksiniz artık :( Filme ismini veren La Bamba şarkısını da bilmeyen yoktur sanırım.

4. Tenacious D – The Pick Of Destiny

The Pick Of Destiny
The Pick Of Destiny

Filmde; Jack Black ve Kyle Gass‘ın oynadığı karakterlerin “Tenacious D” isimli bir grup kurup dünyaca ünlü olmaya çalışmaları anlatılıyor. Bu arada Jack Black ve Kyle Gass’ın gerçekten de Tenacious D isimli bir rock grupları var ve konserler veriyorlar. Eğlenceli bir film arıyorsanız izlemenizi tavsiye ederim.

5. Walk the Line

Walk The Line
Walk The Line

Walk The Line Amerikalı müzisyen Johnny Cash’in hayatını anlatan bir film. Filmi izlemeden önce ön yargılıydım, Johnny Cash hakkında bir filmin pek de güzel olmayacağını düşünüyordum, niyeyse Johnny Cash’in şarkıları beni hiç cezbetmezdi. Sırf Joaquin Phoenix hayranı olduğum için izlemiştim fakat film güzelmiş :) Bu arada filmi izledikten sonra da bir değişim olmadı Johnny Cash şarkıları hala ilgimi çekmiyor :)

Bitirirken

En başta da yazdığım gibi çok sayıda film var, izlemediğim fakat haberdar olduğum filmler de var. Ben ilk aklıma gelenleri yazdım. Yorumlarda siz de film önerirseniz sevinirim. Beraber izlemiş oluruz :)

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.