Anatolian Rock Revival Project

Anatolian Rock Revival Project

Belki haberiniz vardır Anatolian Rock Revival Project bir youtube kanalı. Adında da anlaşılacağı üzere Anadolu Rock – Pop türündeki eserlerin paylaşımı yapılıyor sitede. Çoğunluğu 1970’lerden olan bir çok şarkıyı dinleme imkanına sahipsiniz. Kanalın en dikkat çeken özelliği şarkıların yanı sıra bu şarkılara özel olarak yapılan illustrasyonlar. Paylaşılan her şarkıya ait birbirinden güzel çizimlerle işitsel olduğu kadar görsel bir deneyim de yaşayabilirsiniz.

Şarkıları dinleyince 1970’li yıllarda “hangi kafayla :) ” bu şarkıları yapmışlar diye düşünüyor insan. Günümüze göre o günün teknoloji yoksunu ortamında şarkılara verilen emek ayrı bir takdiri hakediyor. Bir kısmı zaten bilinen veya aşina olduğumuz şarkılar fakat siz de eminim hiç duymadığınız şarkılara rastlayacaksınız.

Kanalın benim için güzel yanlarından biri de yorumları okumak. Özellikle yabancı dinleyicilerin yorumları dikkat çekici. Yorumlardan anladığım kadarıyla buradaki şarkıların bır kısmını Spotify benzeri bir servislerden dinleyemiyorsunuz. Bir çok şarkı kanalın sahipleri tarafından izin alınarak paylaşılıyor sanırım.

Aşağıda şarkılara ait bir kaç görsel paylaşıyorum. Anatolian Rock Revival Project’i Youtube, Facebook ve Instagram’da takip ederek Anadolu Rock müziğe katkı sağlamayı unutmayın.

Edit: Kanal hala aktif. Güzel şarkılar ve çizimler gelmeye devam ediyor.

Çizimlerden Örnekler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.